naprawa_zawieszenia

Naprawa układu zawieszenia

Zawieszenie to jedna z najważniejszych części auta i jednocześnie jedna z najbardziej awaryjnych. To ono wypływa na komfort jazdy oraz w dużym stopniu na nasze bezpieczeństwo. Dziurawe drogi, krawężniki i nierówności są przyczyną ciągłego zużywania się elementów zawieszenia. Systematyczna diagnostyka samochodowa naprawa elementów zwieszenia uchroni niejednego kierowcę przed koniecznością ponoszenia nadmiernych kosztów związanych z naprawą.

Systematyczna kontrola układu zawieszenia

Podczas kontroli zawieszenia sprawdzamy wszystkie jego elementy. Stukanie w dolnej części auta, skrzypienie albo brak odpowiedzi na delikatne ruchy kierownicą, czy niebezpieczne przechylanie się auta na zakrętach. Wymienione symptomy powinny zaniepokoić każdego kierowcę i skłonić go do wizyty w warsztacie samochodowym w celu naprawy zawieszenia.

naprawa zawieszenia
Naprawa układu zawieszenia w warsztacie samochodowym Auto-Fan

Układ zawieszenia

Jedną z części, które najczęściej zużywają się w autach jest sworzeń wahacza, czyli połączenie zwrotnicy i wahacza. Elementy te są w dużej mierze odpowiedzialne za stabilny tor jazdy pojazdu. Również tuleje wahacza przeważnie ulegają usterkom, a ich uszkodzenie ma duży wpływ na awaryjność całego wahacza. Zużycie tych części zawieszenia na ogół nasila jazda po nierównej nawierzchni.
Kolejnym kluczowym elementem układu zawieszenia są amortyzatory, które zdecydowanie wpływają na komfort jazdy. To na nich spoczywa ciężar całego pojazdu. One też są odpowiedzialne za niwelowanie wszelkich wstrząsów i nierówności. Awaria tych części zawieszenia może zdecydowanie wydłużyć drogę hamowania, a co za tym idzie obniżyć bezpieczeństwo jazdy.

Naprawa układu zawieszenia w warsztacie samochodowym

Budowa pojazdu wyróżnia kilka rodzajów zawieszeń, w tym zawieszenia pneumatyczne, które są bardziej popularne w nowszych autach. W naszym auto serwisie zajmujemy się naprawą każdego rodzaju zawieszenia. Pamiętaj, aby kontrolować stan zawieszenia u​ mechanika samochodowego regularnie, zwiększy to bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

W warsztacie samochodowym Auto-Fan dokonasz niezbędnych napraw zawieszenia. Wymienisz między innymi elementy, takie jak: wahacze oraz tuleje wahaczy (przednich i tylnych), sworznie wahaczy, stabilizatory (gumy, łączniki), łożyska przednie i tylne, piasty kół, drążki reakcyjne, drążek kierowniczy i jego końcówki, amortyzatory, resory, sprężyny amortyzatora, łożyska kolumny McPhersona, łączniki drążka stabilizatora, amortyzatory i ich części (łożyska, mocowanie).