Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

Co roku przychodzi ten okres, wiosną, kwiaty kwitną, temperatura rośnie nagrzewając auto. Wsiadamy do środka i… ukrop jest nie do zniesienia. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak duży problem. Większość aut posiada przecież klimatyzację. Przekręcamy kluczyk i zaczyna wiać przyjemnym chłodem. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów wewnątrz auta jest już zwykle całkiem przyjemnie. Jeżeli jednak efekt nie jest zadowalający lub z klimatyzacji wydobywa się, lekko mówiąc, nieprzyjemny zapach, to znaczy, że jest to czas, na serwis klimatyzacji.
serwis klimatyzacji

Co warto sprawdzić w układzie klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji, podobnie jak w przypadku innych elementów konstrukcji auta, należy wykonywać systematycznie. Pozwoli to przedłużyć sprawność układu wentylacyjnego. W skład serwisu klimatyzacji wchodzi kilka elementów, do podstawowych zalicza się: wymianę filtra kabinowego, uzupełnienie czynnika chłodzącego i odgrzybianie. Jeżeli posiadamy auto starsze bądź kupiliśmy używane, warto również sprawdzić czy klimatyzacja jest szczelna, wymienić stary olej, czy skontrolować wydajność sprężarki. Diagnostyka komputerowa(Link) układu klimatyzacji pozwoli także zmniejszyć koszty naprawy układu.

Okres wiosenny jest tym, w którym najczęściej przypominamy sobie, że naszą klimę należy sprawdzić, wyczyścić i nabić. Pamiętajmy jednak, że klimatyzacja działa, a nawet powinna działać, przez cały rok, również zimą. Aby uniknąć przykrych usterek lub czekania w długich kolejkach w okresie letnim, pamiętajmy, aby zadbać o serwis klimatyzacji na bieżąco.

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji w warsztacie Aut-Fan