remont silnika

Remont silnika

remont silnika
Prawdopodobnie większość z nas wolałaby uniknąć remontu silnika. W tym celu najlepszy jest regularny serwis eksploatacyjny, w tym systematyczna wymiana oleju. Co zrobić jednak, gdy zabieg ten okaże się nieunikniony? Przy kupnie używanego auta nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób było użytkowane przez poprzedniego właściciela. Czy podany przebieg jest przebiegiem faktycznym? Czy olej i filtry były wymieniane regularnie? Czy auto nie było zbyt obciążane na zimnym silniku? Do tego upalne lata i mroźne zimy, czyli nasze, polskie warunki atmosferyczne zwyczajnie nie sprzyjają silnikom. Zdarza się też, że silnik wymaga remontu na skutek awarii, na przykład po zbyt późnej wymianie paska rozrządu lub jej braku.

Kiedy remontować silnik?

Pierwsze i najczęściej zauważane oznaki, iż z silnikiem jest coś nie w porządku są takie, że silnik bierze olej, pracuje głośniej i potrzebuje większej ilości paliwa niż dotychczas. Remont silnika może uchronić nas przed nieprzyjemną niespodzianką w postaci „auto stanęło i już dalej nie pojedzie”. Na szczęście nie w każdym przypadku wymagana jest remont całkowity, czasami wystarczy poddać regeneracji tylko jego poszczególne części. W warsztacie samochodowym Auto-Fan sprawdzimy i doradzimy, która opcja jest najkorzystniejsza zarówno pod względem technicznym, jak i finansowym.

mechanika samochodowa

A może remont silnika nie jest niczym trudnym?

Są też tacy, którzy uważają, że mechanikę pojazdową opanowali wystarczająco, aby taki zabieg, jak remont silnika przeprowadzić samodzielnie. Wydaje się, że w ten sposób można ograniczyć koszty związane z naprawą. Niestety częściej zbieg tego typu przeprowadzony samodzielnie, może je wręcz zwiększyć bądź wymusić kompletną wymianę silnika. Nie polecamy tego sposobu. Remont silnika wymaga fachowej wiedzy, doświadczenia i precyzji. Tylko regeneracja wszystkich podzespołów da gwarancję, że cały proces przyniesie pożądany efekt. Należy również pamiętać o tym, że niektóre elementy silnika będzie trzeba wymienić na nowe, a następnie dopasować do już istniejących. Również jakość części ma znaczenie. Nasze doświadczenie daje gwarancję efektu, wiemy jakie zabiegi i części będą najlepsze do konkretnych rodzajów silników.

Podsumowując, bywają sytuacje, w których remont silnika jest niezbędny. Można co prawda próbować wymienić silnik na inny, używany ale nie daje nam to pewności, że będzie on w pełni sprawny. Znajdą się również amatorzy domowych sposobów. Najlepiej jednak taki zabieg powierzyć specjalistom. Warsztat samochodowy Auto-Fan przeprowadzi całkowity bądź częściowy remont silnika w Twoim aucie, w zależności od potrzeb, dając przy tym gwarancję dobrze wykonanej pracy oraz odpowiednio dobranych elementów.